Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje

baner-dustaw

baner-mpolski

XXV Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W tym roku do konkursu zgłoszono 132 prace. Jury wyłoniło 45 laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii międzynarodowej. To już XXV edycja konkursu, a uczestnikom wciąż nie brakuje inwencji twórczej. Na wystawie panuje olbrzymia różnorodność. Szopki są wykonane z mas plastycznych, papieru, makaronu, ciasta z wykorzystaniem drewna i innych materiałów roślinnych. Można znaleźć prace ciężkie z metalu, kamienia, ale też bardzo lekkie, z ceramiki. W tym roku po raz pierwszy znalazły się szopki wykonane z innowacyjnych materiałów np. węgla, grzybów, guzików czy pawich piór. Wszystkie szopki zadziwiają pomysłowością, precyzją wykonania, różnorodnością. W dniu 8 stycznia br. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczali: starosta krośnieński Jan Pelczar, przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek, dyrektor - etatowy członek Zarządu Powiatu Monika Subik, radna Powiatu Józefa Winnicka - Sawczuk, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Mariusz Folcik, zastępca wójta gminy Korczyna Katarzyna Urbanek, zastępca wójta gminy Chorkówka Tomasz Tłuściak oraz goście ze Słowacji. Podsumowując spotkanie starosta Jan Pelczar przypomniał, że samorząd Powiatu Krośnieńskiego kultywuje tę piękną tradycję związaną z organizowaniem konkursu szopek, które są nieodłącznym elementem świat Bożego Narodzenia. Podziękował wszystkim uczestnikom za udział i inwencję twórczą. Starosta złożył gratulacje laureatom oraz tym wszystkim, którzy się do tego przyczynili, rodzicom i wychowawcom za wsparcie i inspiracje, bez której takie dzieła by nie powstały. W części artystycznej wystąpiła wokalistka Marcelina Albrycht i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich z przedstawieniem jasełkowym „Otwórz oczy, zobacz więcej”, które przygotowały panie Barnarda Skalska i Katarzyna Szczurek. Wystawa najpiękniejszych szopek w dukielskim muzeum dostępna jest dla zwiedzających do końca stycznia.

Informacja Muzeum

Wyniki XXV Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

Kategoria I (Szkoły Podstawowe klasy I-III)
1.  miejsce - Antoni Adamczyk, kl. I-III, SP Chorkówka, Hanna Osiowa, kl. II, SP Przybówka

2. miejsce - Bartłomiej Warżołek, kl. II, SP Wojaszówka, Hanna Książkiewicz, kl. I, SP Równe

3. miejsce - Aleksandra Puchalska, kl. I-III, SP Klimkówka, Franciszek Jaworski, kl. I, SP Lubatowa

Wyróżnienia: Lilianna Błądek, kl. I-III, SP Iwla, Eliza Klinikowska, kl. III, SP Dobieszyn, Monika Grzesik, kl. I-III, SP Podniebyle, Karol Surmacz, kl. I, SP Kombornia

Kategoria II (Szkoły Podstawowe klasy IV-VI)

1.miejsce - Wiktoria Bałaban, kl. VI, ZS Zręcin, Lena Dobrzańska, kl. VI, ZS Zręcin, Antoni Osiowy, kl. V, SP Przybówka, Szymon Świszcz, kl. VI, SP Wojaszówka

2. miejsce - Jan Harkot, kl. VI, SP Wojaszówka, Filip Stączek, kl. VI, SP Wróblik Szlachecki

3. miejsce - Kacper Sroka, kl. V, SP Kombornia, Lidia Warżołek, kl. IV, SP Wojaszówka, Kinga Warżołek, kl. IV, SP Wojaszówka

Wyróżnienia: Oliwia Łątka, kl. VI, SP Jaśliska, Amelia Jurczak, kl. V, SP Targowiska

Kategoria III (Szkoły Podstawowe klasy VII-VIII)

1. miejsce - Weronika Machura, kl. VII-VIII, ZS Chorkówka

2. miejsce - Nikola Forystek, kl. VII, SP Żeglce

3. miejsce - Martyna Gąsior, kl. VII, ZSP Żarnowiec

Wyróżnienia:Milena Bogaczyk, kl. VII, SP Równe, Zofia Krukar, kl. VII, SP Klimkówka, Jagoda Michalak, kl. VIII, SP Lubatowa

Kategoria IV (Szkoły Ponadpodstawowe)

1. Miejsce - Maciej Jamrogiewicz, l. 16, ZS AK Jedlicze

Wyróżnienie: Kacper Lorek, l. 14, LO Jedlicze

Kategoria V (Dorośli (Osoby Niepełnosprawne)

1. Miejsce - Tadeusz Zając, Środowiskowy Dom Samopomocy w Cergowej, instruktor Kamil Krowicki
  2. miejsce - Wojciech Trybiec, Środowiskowy Dom Samopomocy w Potoku
  3. miejsce - Dorota Suwała, Środowiskowy Dom Samopomocy w Potoku

Wyróżnienie: Agnieszka Kilar, Warsztat Terapii Zajęciowej Rymanów, instruktor Anna Myszkal-Kuboń

Kategoria VI (Międzynarodowa)

Svidník
1. Miejsce - Juliana Pitlivková, Základná škola Karpatská vo Svidniku

2. miejsce - Viktória Matašová, Spojená Škola - Základná škola v Giraltovciach (Svidnik)

3. miejsce - Stella Vojčeková, Súkromná základná škola v Giraltovciach (Svidnik)

Wyróżnienia:Karin Kočišová, Súkromná základná škola v Giraltovciach (Svidnik)
Alexandra Gáborová, Centrum pre deti a rodiny vo SvidnikuAlena Michalková, Centrum pre deti a rodiny vo Svidniku

Stropkov

1. miejsce
Nela Ivančová, l. 15, ZŠ Mlynská, Stropkov, Martin Gajdoš, l. 12, CZŠ sv. Petra a Pavla, Stropkov

2. miejsce - Ráchel Bzdilová, l. 13, CZŠ sv. Petra a Pavla, Stropkov

3. Miejsce - Hugo Hančák, l. 9, ZŠ Chotča, Stropkov

Wyróżnienia: Tamara Tkáčová, l. 7, ZŠ Mlynská, Stropkov, Katarina Drobňáková, l. 13, CZŠ sv. Petra a Pavla, Stropkov

fot. Juliusz Stola

2024-01-16

Gmina Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.